top of page

Case-study з управління проектом запровадження

ТОС (Theory of Constraints) з перших вуст

Ситуаційні методи навчання при підготовці менеджерів вже стали нормою. Та попри масштабне поширення цієї технології навчання, розробники нових case-study, шукаючи так звані "хороші практики" зіштовхуються із рядом проблем.

 

По-перше, для демонстрації успішних практик менеджменту в тій чи іншій сфері викладачі змушені "ретранслювати" досвід закордонних або ж міжнародних компаній, внаслідок низької якості менеджменту у більшості компаній українських. Зважаючи на те, що іноземні компанії функціонують в ринкових, правових, економічних та інших сприятливих умовах (на відміну від малого та середнього бізнесу в Україні) такі ситуації втрачають своє першопочаткове призначення і суть - занурити особу, що навчається, у середовище реального бізнесу.

 

По-друге, досвід ряду українських компаній, що досягли успіхів у побудові ефективної системи управління, досить часто полягає у реалізації авторських проектів, які важко перенести на інші суб'єкти, внаслідок відсутності чіткої і перевіреної методології управління.

 

Тому інформація про те, що одна із рівненських компаній успішно реалізувала в себе проект запровадження однієї із сучасних технологій управління виробництвом, логістикою і витратами, так звану систему ТОС (Theory of Constraints), стала для нас справжньою знахідкою. Цією організацією є виробник шпонованих плит із Рівного фірма «ESKADA-M»

 

На запрошення кафедри менеджменту НУВГП та West Business Center  менеджер з розвитку виробництва Тетяна Ільїна, яка керує проектом запровадження ТОС в «ESKADA-M», розповіла про особливості реалізації такого проекту  магістрам спеціальності "Менеджмент інноваційної діяльності" у рамках дисципліни "Управління інноваційними проектами". Цікаво було спостерігати, як магістри, які пройшли стажування на робочих місцях у віртуальному підприємстві "Агробізнес" у навчально-тренінговій лабораторії Бізнес-центру НУВГП, порівнювали проблеми і рішення, які вони приймали у сфері управління виробництвом, логістики і фінансів, з механізмами управління, що реалізовані в «ESKADA-M».

 

Окрім розуміння ключових факторів успіху проекту, того як практично працює теорія обмежень в умовах вітчизняного бізнесу, студенти та викладачі прийняли участь у цікавій дискусії.

 

Потрібно зазначити, що заняття з управління проектами за участю фахівців, які практично запроваджують і застосовують сучасні технології менеджменту на українських підприємствах, вже стали невід'ємною складовою навчального процесу магістрів з менеджменту організацій та інноваційної діяльності в НУВГП. 

 

На останок, кафедра менеджменту щиро дякує Тетяні Ільїній за проведену цікаву і змістовну зустріч і готовність до подальшої співпраці.

Р. Костюкевич, 16.05.2014
Найближі події

© 2023 by HEAD OF THE CLASS. All rights reserved.             PR / T 123.456.7890 / F 123.456.7899 / info@mysite.com

  • w-facebook
  • w-googleplus
  • index1.jpg
  • index.jpg
bottom of page